Covid-19 Aydınlatma Metni

Değerli Muhataplarımız,

Genel Oto olarak, sağlığınızı çok önemsiyoruz. Koronavirüs ile bireyler ve kurumlar olarak omuz omuza vererek mücadele veriyoruz. Bu konuda şeffaflığa ve hızlı bilgi akışına dikkat ediyoruz.
İşyerine girişler için Koronavirüs (COVİD-19) önlemleri kapsamında kamu sağlığı için kurumumuza girişlerde vücut ısınızı, ateşinizi ölçüyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak sizleri yasa kapsamında bilgilendirmek, kişisel verilerin işlenmesi konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz. Özel nitelikli kişisel veri olan vücut ısı bilginiz kamu sağlığı ve toplum sağlığı için ölçülmektedir. Bildiğiniz üzere bu virüsle tüm dünya mücadele ediyor. Biz de kurum olarak şirket doktorumuzun koordinasyonunda çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Vücut ısısı, ateşi belirli bir düzeyin üstünde olan kişileri kamu sağlığı için kuruma almayabiliriz. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında iş yerlerinde alınması gereken tedbirlere ilişkin kılavuz yayımlamıştır bu kılavuza uygun hareket ediyoruz. Ateşiniz temassız cihazlar ile ölçülmektedir. Ateş, öksürük, nefes darlığı ve benzeri şikâyeti olanlar iş yeri sağlık personeline, personelin yerinde bulunmaması durumunda doğrudan sağlık kuruluşlarına yönlendirilecektir.

Eğer ateşiniz var ise böyle bir durumda Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş kurumlara sizleri yönlendiriyor olacağız. Vücut ısı bilginizi sadece yetkili kurumlarla paylaşabiliriz. Önceliğimiz sağlığınızdır. Bu zorlu süreçte tüm çalışanlarımızın durumlarını yakından takip ediyor, ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamaya çalışıyor olacağız.

Koronavirüs (COVID-19) ile mücadele ettiğimiz bu dönemde siz değerli çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, misafirlerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği birincil önceliğimizdir.

İşyerlerimiz günlük olarak uygulanan temizlik faaliyetlerine ek olarak, tüm yüzeyler kapsamlı bir biçimde dezenfekte edilmiştir. Vücut ısınızın kontrolü toplum sağlı açısından kamu sağlığı açısından çok önemlidir. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. Maddesi uyarınca ilgili kişi olarak haklarınızı kullanmak için adresi üzerinden Aydınlatma metnimizi okuyarak bize başvuru yapabilirsiniz.

 

Sosyal mesafeyi koruyup ilan edilen tüm Koronavirüs önlemlerine uyunuz.

 

Sağlıklı günler dileriz.

×